LOODUSSÕBRALIKUD ÜHEKORDSED NÕUD

PROMO Cash&Carryst leiate suure valiku ühekordseid nõusid. Need pole mitte üksnes moodsa ja stiilse disainiga, vaid ka loodussõbralikud.

Tugevad, vastupidavad kuumale ja külmale, ei ima endasse lõhnu ning nende kaaned ei lase vedelikku läbi. Kasutatud nõusid saab komposteerida koos toidujäätmetega.

Ühekordsete nõude tootmiseks kasutatakse biolagunevaid materjale

Stiilsete ühekordsete nõude tootjad ei unusta ka seda, et tootmisel kasutatavad toorained peavad olema orgaanilised, ohutud ja taaskasutatavad:

  • PALMILEHED – ühekordsed nõud on valmistatud kuivadest, puult looduslikult maha langenud palmilehtedest, mis kogutakse kokku, puhastatakse ja muudetakse kauni välimusega nõudeks. Palmilehtedest taldrikud näevad välja elegantsed ja, mis kõige tähtsam, on komposteeritavad.
  • SUHKRUROOG – suhkruroo saagikoristuse jääke on siiani peetud väärtusetuks, kuid ühekordsete nõude tootjad on selle nutikalt ära kasutanud ning töötanud välja 100% laguneva ja komposteeritava materjali – suhkruroo kiu
  • BAMBUS – kõige kiiremini kasvav taim maailmas, mis ei vaja palju vett ja keemilisi väetisi. Bambusest on saanud üks populaarsemaid materjale stiilsete ja vastupidavate ühekordsete nõude tootmisel. Sel olulisel põhjusel, et bambus on 100% biolagunev materjal.
  • PUIT – tootjad kasvatavad ühekordsete lauanõude valmistamiseks puitu selleks spetsiaalselt mõeldud metsades. Puit on looduslik materjal ja selle töötlemine nõuab väiksemat tooraine- ja energiakulu. Lisaks saab puidust nõude tootmisjääke taas ringlusesse võtta.
  • PLA – biolagunev plast, mis on komposteeritav.
  • CPLA – biolagunev plast, mis on valmistatud erinevatest taimsetest saadustest. Tehnoloogiliselt on tegemist kristalliseeritud PLA-ga.
  • RCPLA – biolagunev plast, mis on valmistatud mitmesugustest taaskasutatavatest taimsetest saadustest. Taaskäideldud CPLA.